Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

Październik 2015

Wersje nowego systemu

Windows 10 dostępny jest w czterech wersjach: Home dla domu, Pro i Enterprise dla firm i instytucji oraz Education dla edukacji. Edycje różnią się zestawem dostępnych funkcji oraz modelem dostarczania aktualizacji przez Windows Update.

więcej

 

Polityka prywatności urzędowych serwisów WWW

Przepisy dotyczące ochrony danych osobowych można sprowadzić do dwóch zasad. Po pierwsze, miej na uwadze, że chodzi o ochronę prywatności. Po drugie, pamiętaj, że możesz robić wiele – byle w sposób zrozumiały dla zainteresowanych osób.

więcej

 
IT Administracji - Październik 2015

Nowe funkcje Windows 10

Asystentka głosowa Cortana, przeglądarka Microsoft Edge, ekosystem logowania do komputera Windows Hello oraz funkcja Continuum to tylko niektóre nowości w Windows 10. Do łask wraca też przycisk Start.

więcej

 

Kalendarze na wezwanie

Wybór kalendarzy synchronizowanych przez Sieć jest duży, a najpopularniejszą tego typu usługą jest Google Calendar. Nie każdy jednak chce trzymać dane na zewnętrznych zasobach, a często nie pozwala na takie działanie polityka bezpieczeństwa organizacji.

więcej

 
IT Administracji - Październik 2015

Umowa wyznaczenia ABI

Zgodnie z art. 36a ust. 1 ustawy o ochronie danych osobowych administrator danych może powołać administratora bezpieczeństwa informacji. Żaden przepis tej ustawy nie wskazuje jednak, jaki stosunek prawny powinien się z tym wiązać.

więcej

 
 

Polecamy

Biblioteka Informacja Publiczna

Specjalistyczne publikacje książkowe dla pracowników administracji publicznej

więcej