Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

Ścieżka:

Strona główna » Maj 2019 »

Najważniejsze zmiany w e-doręczeniach

W połowie lutego br. skierowano do konsultacji projekt ustawy o elektronizacji doręczeń. Zgłoszono do niego ponad 1300 uwag dotyczących m.in. tego, jak nowe przepisy wpłyną na tradycyjny rynek pocztowy, elektronizację urzędów i rynek dostawców usług zaufania.

więcej

 
IT Administracji - Maj 2019

Standardy digitalizacji zasobów kultury

Sektor publiczny musi coraz skuteczniej reagować na aktualne potrzeby użytkownika. Spowodowało to, że digitalizacja na dobre wpisała się w ramy działania instytucji państwowych zajmujących się dobrami kultury.

więcej

 
IT Administracji - Maj 2019

Jak badać bezpieczeństwo aplikacji webowych

Nikto Web Vulnerability Scanner to bezpłatne narzędzie przeznaczone do sprawdzania bezpieczeństwa stron internetowych. Popularność skanera wśród profesjonalistów jest duża – sięga po niego bardzo wielu analityków i pentesterów.

więcej

 
IT Administracji - Maj 2019

W żywym laboratorium

W living labach przedsiębiorcy, start-upy, naukowcy w partnerstwie z administracją testują w przestrzeni miasta autorskie rozwiązania technologiczne. Takie laboratoria innowacji są coraz częściej obecne na samorządowej mapie Polski.

więcej

 
IT Administracji - Maj 2019

Jak sprawnie zarządzać hasłami

Według firmy Keeper 81% naruszeń danych wynika z niskiego poziomu bezpieczeństwa haseł. Warto więc skorzystać z dobrego menedżera haseł, który zwiększy prywatność użytkowników i ograniczy ryzyko wycieku informacji z systemów IT organizacji.

więcej

 
 

Polecamy

Biblioteka Informacja Publiczna

Specjalistyczne publikacje książkowe dla pracowników administracji publicznej

więcej