Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

Ścieżka:

Strona główna » Numer »

Listy zza granicy

WERYFIKACJA W UE | Spójność rynku usług informatycznych jest częścią unijnej polityki. Dlatego podpis elektroniczny wydany w dowolnym kraju UE powinien być uznawany we wszystkich państwach członkowskich.

więcej

 

Bajty w służbie zdrowiu

OPROGRAMOWANIE | Innowacyjne technologie informatyczne w przychodniach nie tylko usprawniają funkcjonowanie placówek. Pozwalają także efektywniej korzystać z ich zasobów i oferowanych usług. Wymaga to jednak kwalifikowanego, stabilnego oprogramowania.

więcej

 

Pingwin na straży

BEZPIECZEŃSTWO | Linux dobrze sprawdza się w naszych sieciach jako firewall lub system wykrywania włamań. Częstym problemem jest jednak wybór dystrybucji, za pomocą której będziemy sprawnie chronić naszą infrastrukturę przed atakami z Internetu.

więcej

 

Bez switcha ani rusz

SPRZĘT | Zbudowanie sieci LAN, w której jest więcej niż tylko dwa komputery, nie jest możliwe bez zastosowania przełączników. To właśnie dzięki nim na najniższym, sprzętowym poziomie możliwa jest wymiana informacji między poszczególnymi komputerami.

więcej

 
IT Administracji - Czerwiec 2011

Znikający rejestr

EWIDENCJA KORESPONDENCJI | Jak prowadzić rejestr przesyłek wpływających? Okazuje się, że nie jest to takie oczywiste. Sprawdźmy, na jakiego rodzaju wątpliwości możemy natrafić.

więcej

 
 

Polecamy

Biblioteka Informacja Publiczna

Specjalistyczne publikacje książkowe dla pracowników administracji publicznej

więcej