Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

Ścieżka:

Strona główna » Marzec 2019 »

Cyfrowy świat kobiet

Badania z ostatnich lat pokazują, że kompetencje cyfrowe kobiet i mężczyzn nie różnią się znacznie od siebie, jednak panie rzadziej wybierają zawód związany z ICT. Powinno się to zmienić, gdyż zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie nieustannie rośnie.

więcej

 
IT Administracji - Marzec 2019

Dokumentacja elektroniczna w systemach centralnych

Dziedzinowe systemy teleinformatyczne w administracji publicznej stanowią obecnie podstawowe narzędzie realizacji wielu zadań. Jednak w większości przypadków nie realizują one funkcji zarządzania dokumentacją w ujęciu przepisów archiwalnych.

więcej

 
IT Administracji - Marzec 2019

Uwierzytelnianie w usługach publicznych

Potwierdzenie tożsamości użytkownika systemów informatycznych wykorzystywanych w administracji jest bardzo istotne ze względów bezpieczeństwa. Uwierzytelnienie i autoryzacja mogą być skutecznie realizowane za pomocą narzędzi open source.

więcej

 
IT Administracji - Marzec 2019

Darmowe zamienniki aplikacji systemowych

Systemy Windows zawierają sporo dodatkowych programów, jednak niewiele z nich spełnia potrzeby wszystkich użytkowników, a część wręcz zatrzymała się w rozwoju. Na szczęście dostępne są – i to za darmo – ich znacznie lepsze odpowiedniki.

więcej

 
IT Administracji - Marzec 2019

SQL Server 2017 na Linuksa

Najciekawszą nowością w Microsoft SQL Server 2017 jest oficjalne wsparcie dystrybucji Red Hat Enterprise Linux (RHEL), SUSE Linux Enterprise Server (SLES) oraz Ubuntu. Oprogramowanie działa również w kontenerach Dockera i chmurze Microsoft Azure.

więcej

 
 

Polecamy

Biblioteka Informacja Publiczna

Specjalistyczne publikacje książkowe dla pracowników administracji publicznej

więcej