Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

Ścieżka:

Strona główna » Luty 2019 »

Audyt wdrożenia systemu klasy EZD

Nieodłącznym elementem pracy urzędnika jest dokument. To główne źródło informacji, dające podstawę wykonywania zadań, podejmowania decyzji i rozliczalności pracy. Stąd też sprawny obieg dokumentów wpływa na efektywność działania organizacji.

więcej

 

Co wykazała kontrola bezpieczeństwa w samorządach

Zasoby elektroniczne w gminach, powiatach i ośrodkach pomocy społecznej nie są należycie chronione. Taką diagnozę stawia Najwyższa Izba Kontroli, wskazując przy tym na przyczyny marginalizowania zagadnień bezpieczeństwa w samorządach.

więcej

 
IT Administracji - Luty 2019

W drodze przez miasto

Systemy informacji parkingowej i mobilne aplikacje, ułatwiające poruszanie się po zatłoczonych miastach, wspierają nie tylko kierowców. Dzięki nim urzędnicy mogą efektywniej zarządzać infrastrukturą parkingową i budować racjonalną politykę mobilności.

więcej

 
IT Administracji - Luty 2019

Standard prawny dla otwartych danych

Dla osób, które korzystają z danych publicznych, konieczność ich otwierania jest oczywista. Zapewnienie odpowiedniego stopnia otwartości to zadanie, którego realizacja wymaga odpowiednich rozwiązań pod względem technicznym, ale także w obszarze prawnym.

więcej

 
IT Administracji - Luty 2019

Raz a dobrze, czyli skuteczna deinstalacja programów

Nieużywane aplikacje, pliki aktualizacji oraz zbędne programy dołączane do systemu operacyjnego zajmują miejsce na dysku i niepotrzebnie obciążają zasoby komputera. Warto się ich pozbyć, ale trzeba to zrobić dokładnie i skutecznie.

więcej

 
 

Polecamy

Biblioteka Informacja Publiczna

Specjalistyczne publikacje książkowe dla pracowników administracji publicznej

więcej