Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

Ścieżka:

Strona główna » Kwiecień 2018 »

Innowacje w Wi-Fi dla urzędu

Rozwój technologii w standardach 802.11 napędzany jest oczekiwaniami użytkowników, a jednocześnie ograniczany możliwościami fizycznymi środowiska propagacji. Producenci nie ustają jednak w dążeniu do poprawienia istniejących standardów.

więcej

 

Transparentność pracy w systemie EZD

Transparentność działania urzędów od lat elektryzuje opinię publiczną. Wdrożenie w podmiocie systemu klasy EZD zapewnia przejrzystość obiegu dokumentacji i pozwala na monitorowanie obciążenia pracą poszczególnych komórek organizacyjnych.

więcej

 
IT Administracji - Kwiecień 2018

Czy blockchain przeniesie nas do cyfrowej rzeczywistości

Prawie do końca XX w. kryptografia kojarzyła się z szyframi władców lub Enigmą. Zwykli ludzie jej nie potrzebowali. Rewolucja cyfrowa i powstanie internetu spowodowały, że pojawił się problem prywatności w tym powszechnym i niekodowanym medium.

więcej

 

Funkcje menedżera systemu i sesji systemd

Program systemd jest zamiennikiem demona init. Wprowadza takie usprawnienia, jak wyrafinowana logika sterowania usługami na podstawie zależności między nimi, możliwość równoległego uruchamiania demonów oraz obsługa cgroups do śledzenia działania procesów.

więcej

 
IT Administracji - Kwiecień 2018

Co potrafi komputer w formacie mini

Komputer przeznaczony do typowej pracy biurowej nie musi zachwycać wydajnością. Jeśli chcemy zaoszczędzić pieniądze i cenne miejsce na biurku, warto przyjrzeć się bardzo szerokiej ofercie miniaturowych pecetów – tzw. mini PC.

więcej

 
 

Polecamy

Biblioteka Informacja Publiczna

Specjalistyczne publikacje książkowe dla pracowników administracji publicznej

więcej