Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

Ścieżka:

Strona główna » Kwiecień 2016 »

Praktyka realizacji idei smart city

Pojęcie „smart city” bardzo często jest utożsamiane z „miastem inteligentnym”. Jednak „smart” znaczy o wiele więcej. Ale właściwie wszyscy zajmujący się tym tematem są zdania, że smart city stawia na rozwój technologii i usług na potrzeby mieszkańców.

więcej

 

Kontrola działania systemów teleinformatycznych

Resort cyfryzacji udostępnił „Wytyczne dla kontroli działania systemów teleinformatycznych używanych do realizacji zadań publicznych”. Z tej i innych publikacji wyłania się pełna wątpliwości wizja rzeczywistego stanu rzeczy w badanym obszarze.

więcej

 
IT Administracji - Kwiecień 2016

Kultowe dinozaury

Cyfrowa maszyna XYZ, komputer Mazovia, legendarna Odra. Miłośnikom technicznego postępu, mierzonego szybkością procesora, na dźwięk tych nazw puls nie przyśpieszy. Co innego pasjonaci starych komputerów. Przedstawiamy historię polskiej komputeryzacji.

więcej

 

Otwarte backup i archiwizacja

Narzędzie Bareos powstało jako odgałęzienie (fork) programu do backupu Bacula. To kompletne rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych, archiwizacji i przywracania danych klasy korporacyjnej, które przeznaczone jest dla średnich i dużych organizacji.

więcej

 
IT Administracji - Kwiecień 2016

White Box, czyli otwarte przełączniki

Do niedawna switch stanowił połączenie sprzętu i oprogramowania od określonego producenta. Obecnie coraz więcej przełączników daje możliwość zainstalowania oprogramowania niezależnego dostawcy wspieranego przez producenta sprzętu.

więcej

 
 

Polecamy

Biblioteka Informacja Publiczna

Specjalistyczne publikacje książkowe dla pracowników administracji publicznej

więcej