Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

Ścieżka:

Strona główna » Czerwiec 2019 »

Po pierwsze: mobilność

Nawet 30 mln Polaków (78%) korzysta z internetu. Wielu z nich każdego dnia sięga po aplikacje mobilne udostępnione przez instytucje rządowe i samorządowe albo zasilane danymi pochodzącymi ze źródeł publicznych.

więcej

 
IT Administracji - Czerwiec 2019

Kopia danych a kopia dokumentacji medycznej

Podmioty udzielające świadczeń zdrowotnych muszą respektować prawa osób, których dane dotyczą, na gruncie rodo. Jednocześnie muszą też stosować przepisy sektorowe. Wyjaśniamy, jak realizować prawo do kopii danych.

więcej

 

Wielopunktowy VPN z użyciem VyOS

VyOS to dystrybucja realizująca zadania routera, której funkcjonalność nie ustępuje rozwiązaniom komercyjnym. Pozwala na konfigurację w pełni dynamicznej, wielopunktowej infrastruktury VPN, stanowiącej dobrą alternatywę dla technologii Cisco DMVPN.

więcej

 
IT Administracji - Czerwiec 2019

W e-kulturalnej sieci

Działanie internetowych platform informacji o wydarzeniach kulturalnych to korzyść nie tylko dla ich uczestników. Dla samorządów jest to znakomite narzędzie promocji na poziomie regionu czy nawet całego kraju.

więcej

 
IT Administracji - Czerwiec 2019

Pingwin w Okienkach

Windows Subsystem for Linux umożliwia programistom i administratorom używanie ulubionych aplikacji i usług linuksowych bezpośrednio na komputerze z Windows 10. Nie ma przy tym potrzeby konfigurowania i uruchamiania dedykowanej maszyny wirtualnej.

więcej

 
 

Polecamy

Biblioteka Informacja Publiczna

Specjalistyczne publikacje książkowe dla pracowników administracji publicznej

więcej