Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

Paweł Frankowski

UrzędoWWWe strony

INTERNET| W tej rubryce oceniamy witryny urzędów. Bierzemy pod uwagę zarówno ich wygląd, użyteczność, jak i dostępność. Mamy nadzieję, że to kompleksowe podejście do tematu przyczyni się do poprawy jakości serwisów administracji publicznej.

Urząd Regulacji Energetyki

www.ure.gov.pl

Strona Urzędu Regulacji Energetyki została całkowicie przebudowana w kwietniu 2009 r. Nowy układ witryny zapada w pamięć i jest zdecydowanie lepszy niż poprzednia wersja. Bez wątpienia jest to layout bardziej nowoczesny. Zmienił się również logotyp instytucji: zamiast "starego" orła mamy estetyczny znak graficzny składający się z trzech kolorowych pasków (zielony, pomarańczowy i błękitny) umieszczonych wzdłuż okręgu. Barwy z logo powinny konsekwentnie być wykorzystane w stylistyce strony, jednakże tutaj zdecydowano się na dominację niebieskiego i tonacji czerwonego, co według mnie jest zabiegiem nietrafionym.

Na stronie głównej prezentowane są obok siebie aktualności dla odbiorców energii oraz przedsiębiorstw energetycznych, jednakże informacji tych nie wyróżniono kolorystycznie i całość optycznie zlewa się w jedno pole z newsami. W lewej kolumnie został umieszczony banner z odnośnikiem do Biuletynu Informacji Publicznej. Niestety, także wśród webmasterów URE zabrakło dbałości o prawidłowe oznaczenie BIP-u - zastosowano tutaj bowiem zmodyfikowaną wersję oficjalnego logotypu Biuletynu (przy okazji: strona podmiotowa urzędu mimo iż wykorzystuje tę samą kolorystykę, bardziej mnie przekonała, choćby dlatego że czerwony zastąpiono niebieskim gradientem).

[...]

Pełna treść artykułu jest dostępna w papierowym wydaniu pisma. Zapraszamy do składania zamówień na prenumeratę i numery archiwalne.
 
 

Polecamy

Biblioteka Informacja Publiczna

Specjalistyczne publikacje książkowe dla pracowników administracji publicznej

więcej