Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

Przydatne programy

Autify 1.6.1. - APLIKACJA MOBILNA

Zadaniem tej aplikacji jest wyświetlanie specjalnej nakładki na ekran główny smartfona lub tabletu. Ma ona ułatwić korzystanie z urządzenia mobilnego w trakcie prowadzenia samochodu, tak abyśmy nie rozpraszali swojej uwagi i mogli bezpiecznie podróżować.

IObit Uninstaller 6.2.0.934

Za pomocą tego narzędzia szybko, dokładnie i bezpiecznie usuniemy dowolne programy zainstalowane w komputerze.

MuPDF 1.10a

Ta przeglądarka dokumentów, e-booków i obrazów charakteryzuje się wyjątkowo minimalistycznym interfejsem, którego właściwie nie ma.

sPinger 1.0.1.1.

Na samym początku należy zaznaczyć, że to narzędzie możemy zainstalować bezpłatnie na maksymalnie czterech komputerach.

muCommander 0.9.1

Za pomocą tego multiplatformowego (Java) menedżera plików wykonamy takie operacje, jakie udostępniane są przez popularne programy, np. Total Commandera.

OpenToonz 1.1.2

Ten profesjonalny, a jednocześnie darmowy program służy do tworzenia dwuwymiarowych animacji.

Żółte karteczki

Jeśli jesteśmy zapominalscy i wszystkie informacje musimy zawsze mieć pod ręką, warto zainstalować program wyświetlający na ekranie tzw. żółte karteczki, które niektórzy przyczepiają do monitora. Tego typu programów jest na rynku wiele, ale ten jest całkowicie bezpłatny i pozwala na wysyłanie karteczek z informacjami poprzez sieć oraz protokół pocztowy smtp.

Zaawansowany PrintScreen

Możliwości tej aplikacji znacznie przewyższają te udostępniane przez obecny w systemach Windows mechanizm PrintScreen. Nie tylko wykonamy za jej pomocą zrzuty ekranowe, które wykorzystamy w prezentacji lub materiałach szkoleniowych, ale dzięki funkcji przechwytywania obrazu wraz z dźwiękiem opracujemy animację, prezentację czy wideoporadnik.

Porządek w plikach

Każdy użytkownik komputera wie, jak żmudną pracą jest zmiana nazw plików lub katalogów. Już przy kilkunastu zbiorach warto skorzystać z jakiegoś narzędzia. Dobrą propozycją będzie niewielki, całkowicie darmowy program o wszystko mówiącej nazwie ReNamer. Jego interfejs nie został spolszczony, ale do obsługi wystarczy podstawowa znajomość angielskiego.

E-dziennik dla nauczyciela

Funkcje dziennika, kiedyś niezbędnego atrybutu nauczyciela, przejmują różne informatyczne narzędzia. Jednym z nich może być aplikacja Zestawienie Ocen. To niewielki, bo zajmujący niecałe 300 kb program, z którego bezpłatnie może korzystać każdy wychowawca i nauczyciel.

 

Polecamy

Biblioteka Informacja Publiczna

Specjalistyczne publikacje książkowe dla pracowników administracji publicznej

więcej  

Admin wITek

Admin wITek - Wrzesień 2012

Galeria wITka